Skip to content

دیوار سبز

موارد و مزایای استفاده از دیوار سبز

۱ – دیوارهای سبز زنده هوا را تصفیه می کنند
گیاهان در شرایط زندگی به طور قابل توجهی وضعیت هوا را بهبود می بخشند. دیواره ذرات معلق را از هوا فیلتر می کند و CO2 را به اکسیژن تبدیل می کند. فقط یک متر مربع از دیوار زنده سالانه ۲٫۳ کیلوگرم CO2 از هوا استخراج می کند و ۱٫۷ کیلوگرم اکسیژن تولید می کند. مطالعات زیادی انجام شده است که ثابت می کند گیاهان و میکروب های موجود در محیط خاک VOC مضر را جذب می کنند و آنها را به ترکیبی تبدیل می کنند که گیاهان برای غذا استفاده می کنند.

۲ – دیوارهای سبز احساس رفاه را افزایش می دهند
این نتیجه مستقیم سود اول است. هوای تمیزتر منجر به شکایت سلامتی کمتر مانند سردرد و تحریکات تنفسی و همچنین افزایش تمرکز و توجه می شود. شکایاتی مانند تحریک چشم ، سردرد ، گلودرد و خستگی کاهش می یابد. در دفاتر کار که فضای سبز زیادی وجود دارد ، کاهش غیبت به دلیل بیماری به طور محسوسی مشاهده می شود.

۳ – یک دیوار زنده دمای محیط را کاهش می دهد
گیاهان نور خورشید را جذب می کنند. با دقت بیشتر ، ۵۰٪ جذب می شود و ۳۰٪ منعکس می شود. این امر به ایجاد آب و هوای خنک و دلپذیرتر در طول تابستان کمک می کند. برای آب و هوای داخلی ، این بدان معنی است که ۳۳٪ تهویه هوا کمتر لازم است ، که به نوبه خود به معنی صرفه جویی در انرژی است.

۴ – باغ های عمودی صدای محیط را کاهش می دهند
یک دیوار زنده به عنوان یک مانع صوتی در ساختمان عمل می کند. ۴۱ درصد صدا بیشتر از نمای سنتی جذب می کند و منجر به کاهش تا ۸ دسی بل می شود. بنابراین ، محیط چه در داخل ساختمان و چه در خارج از ساختمان بسیار آرامتر می شود ، با سطح سر و صدایی شبیه به آنچه در طبیعت یافت می شود.

۵ – دیوارهای سبز استرس را کاهش می دهند
زندگی و کار در یک محیط سرسبز تأثیر مثبتی در رفاه حال افراد دارد. دفاتر سبز با کاهش استرس آرامش را تحریک می کنند. فشار خون ، فعالیت قلبی ، تنش عضلانی و فعالیت مغزی می توانند با مشاهده گیاهان به مدت ۳ تا ۵ دقیقه بهبود یابند.

۶ – باغ های عمودی باعث افزایش بهره وری می شوند
ارتباط مستقیم با احساس رفاه ، احساسات مثبت باعث افزایش یادگیری و تصمیم گیری کارآمدتر در مورد کارهای پیچیده می شود. قرار گرفتن در معرض سبز و همچنین استفاده بیشتر از استدلال منطقی و رویکردهای نوآورانه تر. یک محیط کار سبز می تواند منجر به افزایش ۱۵ درصدی بهره وری شود. گیاهان تأثیر مثبتی بر رضایت کارکنان دارند.

۷ – فضاهای سبز زمان اقامت طولانی تری را نشان می دهند
کارمندان شرکت تنها کسی نیستند که از مزایای آن بهره مند می شوند. دیوارهای سبز همچنین برای افرادی که در آن مکانها زندگی نمی کنند و یا وقت زیادی نمی گذرانند باعث ایجاد اثرات مثبت می شود. مانند مشتریان یک مغازه یا یک رستوران. در حقیقت ، آنها فقط با تصمیم برای گذراندن وقت در آن فضای خاص می توانند از مزایای آن استقبال کنند. در این مورد اخیر ، یک اثر مفید در بیشتر مدت زمان اقامت مشتری در فروشگاه و رضایت کلی از تجربه مشتری ثبت می شود.

۸ – دیوارهای گیاهان به برند ارزش افزوده می دهند
ظاهر طبیعی و پایدار ، همراه با کاهش در هزینه های انرژی ، به معنای افزایش ارزش ملک است. مطالعات نشان داده است كه ساختمان يك شركت ممكن است به عنوان نمادي از عملكرد محيطي و اجتماعي آن در نظر گرفته شود و ممكن است براي داوطلبان شغلي جذابيت داشته باشد.

۹ – تعامل اجتماعی بیشتر ، تخریب کمتر
کار یا زندگی در یک محیط سبز مردم را دور هم جمع می کند. نشان داده شده است که به ویژه مقیاس سبز ، تأثیر مثبتی بر انسجام اجتماعی در محله ها دارد. از این نظر ، مناطقی که سرسبزی بیشتری دارند کمتر مانع حمله ، خشونت و تخریب می شوند.

۱۰ – دیوارهای زنده یک “محیط شفابخش” قدرتمند ارائه می دهند
سبزی بهبود سریعتر بیماران را تشویق می کند و در نتیجه مدت زمان کمتری در بیمارستان بستری می شود. تحمل فرد در برابر درد در یک محیط سبز بیشتر است. این اثر قدرتمند به عنوان “محیط شفابخش” نیز شناخته می شود. با نگاهی ساده به محیطهای تحت سلطه گیاهان سبز ، گلها و / یا آب به طور قابل توجهی باعث بهبودی و کاهش استرس در بیماران می شوند. فقط چند دقیقه برای تولید این اثر لازم است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.