Skip to content

بام سبز

چرا باید بام سبز داته باشیم؟

۱ – افزایش قیمت بها ملک
بام سبز به میزان قابل توجهی ارزش ملک شما را بالا میبرد و به نوعی باعث تمایز ملک شما از سایر ساختمان ها میشود.


۲ – افزایش طول عمر بام شما
بام سبز با محافظت از غشای پوسته سقف در برابر شرایط اب و هوایی عمر بام شما را تا ۲ برابر افزایش میدهد.


۳ – عایق بندی سقف در برابر گرما و سرما
ساختمانهایی که دارای روف گاردن هستند در زمستان ۳۰٪ گرمای کمتری از دست می دهند ، در تابستان خنک تر هستند و عایق صدا در تمام طول سال را ارائه می دهند. سقف های سبز می توانند با کمک به کاهش هزینه های خنک سازی ، صرفه جویی در مصرف سوخت ، مقاومت حرارتی مجموعه سقف را در طول سال بهبود دهند ، به ویژه در ماه های تابستان. کاهش سطح سر و صدا از بام های سبز عادی گسترده (محیط رشد ۳ “- ۴”) صدای بازتابنده را تا ۳ دسی بل کاهش می دهد و عایق صدا را تا ۸ دسی بل بهبود می بخشد.


۴ – جذب اب بارندگی و کاهش سرعت آن
بام سبز ۷۵% از اب حاصل از بارندگی را به خود جذب میکند لذا باعث کاهش فشار حاصل از دفع اب در سیستم اب و فاضلاب میشود.


۵ – زیبایی بصری
بام های سبز از طریق پاسیو ، باغ و چشم انداز باعث افزایش سودمندی ساختمان ها می شوند. کاشت باغچه ها ، هم در سطح زمین و هم در آسمان ، نه تنها فضاهای عالی برای استراحت و لذت را فراهم می کند ، بلکه برای تماشای آن نیز عالی است.


۶ – بهبود کیفیت هوا
گیاهان اکسیژن تولید می کنند و دی اکسید کربن را از هوا خارج می کنند. آنها همچنین تا ۸۵٪ از ذرات معلق در هوا را در سطح برگهای خود گیر می اندازند. گیاهان ، خاک و هوای محبوس شده در خاک نیز عایق های صوتی بسیار خوبی هستند.


۷ – بوجود امدن یک میکرو اقلیم
دمای هوا در فضاهای شهری به دلیل پدیده جزیره گرمایی ممکن است تا ۱۲ درجه سانتی گراد گرم تر از حومه شهر باشد .در این میان بام سبز میتواند اختلاف دمای موجود را تا حد بسیاری کاهش دهد.


۸ – ایجاد زیستگاه
بام های سبز اگر با گیاهان بومی کاشت شوند میتواند زیستگاه مهمی برای پرندگان باشد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.